НЕОФИЦИЈАЛНО: ВО ПОСЛЕДНИТЕ 24 ЧАСА СЕ РЕГИСТРИРАНИ 90 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 И НАЈМАЛКУ 6 ПОЧИНАТИ ЛИЦА

//

Канал 5 дознава дека денес на територија на Република Македонија се регистрирани најмалку 90 нови случаи на заразени од коронавирус а починати се најмалку 6 лица.

Информацијата не е потврдена од Министерството за здравство, а колегите од Канал 5 најавуваат повеќе информации наскоро.

Претходна статија

ДЕНКО МАЛЕСКИ ИЛИ СТОЈАН НОВАКОВИЌ?

Следна статија

(ВИДЕО) ВУЧИЌ ЈА ИМАШЕ ЧЕСТА ДА СЕ ВОЗИ ВО ЏИПОТ НА БАТЕ БОЈКО

Најново од Вести