(ВИДЕО) ЗАХАРИЕВА-БУЧКОВСКИ: БУГАРИЈА НЕ СТАВА ВЕТО, ТУКУ НЕ ЈА ОДОБРУВА ПРЕГОВАРАЧКАТА РАМКА

//

Проследете ги целосните изјави на министерката за надворешни работи на Бугарија Екатерина Захариева и специјалниот пратеник на Македонија во Бугарија проф. д-р Владо БучковскиПретходна статија

ЗАЕВ: МОРАМЕ ДА ЈА СУЗБИЕМЕ КОРУПЦИЈАТА, СЕКОЈ ОД НАС, СО СВОЈ ПРИДОНЕС

Следна статија

ОТЕЦ ПАРТЕНИЈ: ПРОЕКТОТ СРПСКА ЦРКВА ВО МАКЕДОНИЈА ДОЖИВЕА НЕУСПЕХ

Најново од Вести