ВИЕНА ТАКВА КАКВА ШТО НЕ СТЕ ЈА ВИДЕЛЕ! (ВИДЕО)

/

Погледнете ја австриската престолнина во друго светло. Градот е различен секој час во денот. Но, едно е сигурно – тој е секогаш многу харизматичен, волшебен.
Целта на видеото не е да ги покаже главните атракции на Виена, но да го пренесе пулсот на градот и чувствата што лебдат во него.
Погледнете го главниот град на Австрија каков што е по празниците, светол, музикален и забавен.Претходна статија

РИЖОТО СО ТИКВА

Следна статија

ФОТО: НЕКОИ ЛУЃЕ VS ЈАС

Најново од Магазин