„ВИТАЛИА“ ДОНИРА 1 ТОН ОД СВОИТЕ ПРОИЗВОДИ ЗА НАСТРАДАНИТЕ ВО ГРЦИЈА

//

Македонската компанија Виталиа донира 1 тон од своите производи за настраданите во големите пожари кои ја погодија соседна Грција. Виталиа од својата палета донираше мусли и житни барови со висока нутритивна вредност кои се практични за консумирање и складирање. Донацијата за настраданите ќе биде реализирана преку застапниците на Виталиа во Грција. Виталиа ги поканува и останатите македонски компании да ја поддржат хумaноста на дело, без граници и без предрасуди.

 Претходна статија

ШКОЛУВАЊЕ VS ОБРАЗОВАНИЕ

Следна статија

МАКЕДОНСКИТЕ МЛАДИ РАКОМЕТАРИ СО ПЛАСМАН НА ЕП 2020

Најново од Вести