ВЛАДАТА ОБЈАВИ ОТЧЕТ ЗА СРАБОТЕНОТО ВО ПРВАТА ГОДИНА ОД СВОЕТО РАБОТЕЊЕ

//

Владата го објави својот отчет за сработеното, откако на „Илинденска“ бр 2 се наоѓа тимот раководен од Зоран Заев. Еве дел од 365-те мерки преземени од владејачката гарнитура, за како што велат тие „подобар живот за сите граѓани“.

Како свои успеси Владата на Заев ги наведува пред се:

– зголемувањето на минималната (а во едно со тоа и на просечната плата).

– поевтинувањето на струјата, укинувањето на радиодифузната такса, покачувањето на субвенциите за земјоделците.– решавањето на споровите со соседите, без да биде повреден македонскиот идентитет и секако напредокот на патот кон евроатлантската интеграција на земјата.

 

Претходна статија

ТЕСТ: ОТКРИЈТЕ ЈА ВАШАТА МЕНТАЛНА ВОЗРАСТ

Следна статија

СПРЕЧЕНО КРИУМЧАРЕЊЕТО НА 43 МИГРАНТИ ОД АВГАНИСТАН, ПАКИСТАН И ИРАК

Најново од Вести