ВЛАДИМИР ПЕРЕВ: ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ Е БУГАРИН, ТОЈ НИКОГАШ НЕ ГО ОДРЕКОЛ ТОА

//

На 12 јули 2017 г. колумнистот на „Трибуна“ познатиот македонски општественик со бугарско потекло Владимир Перев се соочи со еден најизјавените и антибугарски настроени македонски историчари- Тодор Чепреганов.

Во емисијата „Само вистина“ на Канал 5, Перев истакна дека Гоце Делчев бил Бугарин и тоа е апсолутен факт.

Што уште си кажаа двајцата идеолошки ривали Перев и Чепреганов неколку недели пред потпишувањето на Договорот за добрососедство и соработка меѓу Македонија и Бугарија погледнете во видеото што следи:Претходна статија

ВМРО НА КАРАКАЧАНОВ: ПАТРИОТСКО ОБЕДИНУВАЊЕ ЗА ИЗБОРИТЕ, НО ЛИДЕРИТЕ НАДВОР ОД ПАРЛАМЕНТОТ

Следна статија

НЕПОСТОЕЧКИОТ ПРОБЛЕМ И СМЕШНИОТ ЗАЕВ

Најново од Вести