ВЛАТКО СТЕФАНОВСКИ ЌЕ НАСТАПИ НА Д-ФЕСТ ВО ДОЈРАН

/

Музичката легенда со неверојатна техника за свирење гитара Влатко Стефановски летово првпат ќе настапи пред фестивалската публика во Дојран со акустичен концерт.

Некогашниот член и еден од основачите на „Леб и сол“ ќе ги забавува посетителите на фестивалот со неговиот препознатлив стил на музика, во звукот на етно, рок, џез фјужн и блуз. 

Претходна статија

(ВИДЕО) СИЛНО НЕВРЕМЕ ВО МИНХЕН, ГРАДОТ УНИШТИЛ ВОЗИЛА

Следна статија

ПО ОСТАВКАТА НА ГРУЕВСКИ, ВО ПАРЛАМЕНТОТ ВЛЕГУВА ЃОКО КАМЧЕВ

Најново од Истакнато