|

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува нападот на новинар од кадарот на Арсовска: Ова е срам за градоначалничката

ВМРО-ДПМНЕ најжестоко го осудува „физичкиот напад од страна на раководителот на односи со јавност на Данела Арсовска врз новинар додека известувал за состојбите на градот“.

– Очекуваме оградување и јавно извинување на Арсовска, во спротивно ќе сметаме дека зад таквиот физички атак и попречување на работа на новинарите седи лично Арсовска под чија нарачка се врши линч на новинари. Наместо да се занимава со градот Арсовска нарачува и тепа новинари, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

„Ова е срам и брука за градоначалничката која добива срдечна, логистичка и политичка поддршка од Левица, Гром, СДСМ и ДУИ. Бараме и другите партии да се оградат и да побараат јавно извинување на Арсовска поради атакот врз новинарите“, додаваат од ВМРО-ДПМН.Слични Објави