ВМРО-ДПМНЕ: СКАНДАЛОТ „МАФИЈА“ Е САМО ДОКАЗ ПЛУС ДЕКА ЗАЕВ Е ЗАШТИТНИК НА МАФИЈАТА

/

„Зоран Заев од една страна зборува за европска агенда, од друга на дело покажува се само не постапки според европски вредности. Неговата агенда е секаква, само не е европска. 
Зошто? Затоа што Заев ја штити мафијата, а го угнетува и пљaчка народот.
Скандалот „Мафија“ и третманот од страна на надлежните на истиот покажува дека во Македонија правда нема. 
Оваа власт предводена од Заев и СДСМ не знае што се европски вредности.
Граѓаните гледаат дека правда според СДСМ е заштита на криминалци, мафијаши и оти за лица блиски до власта не важи законот. 
Правда за Заев е кога одговараат службеници со смешни казни, а за вистинските виновници како Оливер Спасовски не важи законот. 
Овој случај, како и сите кримнали на СДСМ ќе имаат разрешница според сите меѓународни норми“, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. Претходна статија

ТРАГЕДИЈА ВО ОХРИД: МЛАДО МОМЧЕ ИЗВРШИ САМОУБИСТВО

Следна статија

ВРВНИ ГИТАРИСТИ И ДОБИТНИЦИ НА „ГРЕМИ“ – ГОСТИ НА 12. „ТРЕМОЛО“

Најново од Вести