ВМРО-ДПМНЕ: ЗАЕВ ЧЕТИРИ ДЕНА МОЛЧИ ДАЛИ СЕДАТ ПЕКЕР БИЛ ВО ВЛАДАТА

/

Сите видовме како функционери и коалициски партнери на СДСМ се среќавале со Седат Пекер, го примале во општини и институции, како да се работи за сериозен бизнисмен, а не човек со потерница, на чиј грб се ставаат како товар голем број криминали, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение.

„Зоран Заев не одговора дали покрај средбите со неговите луѓе, партиски соработници и коалициски партнери, Пекер имал средби и во Владата, за што е разговарано, дали можеби е зборувано за бизниси и дали тие бизниси се поврзани со Вице Заев?! Јавноста заслужува да знае!

Дополнително Заев мора да одговори дали во целиот период додека Пекер бил во Македонија, тој не добил известување од АНБ за опасноста на истиот, а со тоа и дека тој и неговите луѓе не треба да комуницираат со него? Доколку не, што правела АНБ? Доколку да, зошто не ги послушал?

Дополнително зошто и кој дал наредба Пекер да добие полициско обезбедување и автомобили со флешери, како да се работи за странски државник од највисок чин, а не за криминалец?!Заев може да молчи, но одговори на овие и на многу други прашања мора да даде, дали сега или за некое време сеедно, но одговори, а и одговорност ќе има“, се наведува во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Претходна статија

(ВИДЕО) ПРЕЧЕКОТ НА БУГАРСКИТЕ ВОЈСКИ ВО ОХРИД ВО 1941 Г.

Следна статија

СДСМ: ПОМОШТА ОД ПЕТТИОТ ПАКЕТ МЕРКИ СТИГНУВА ДО ГРАЃАНИТЕ

Најново од Вести