ВО БРАЗИЛ ВО ПОСЛЕДНИТЕ 24 ЧАСА, 674 ПОЧИНАТИ, 13140 НОВОЗАБОЛЕНИ

/

Бројот на заболени во Бразил се зголеми за 13.140 и достигна 254.220, додека во Велика Британија се регистрирани 247.706 случаи на инфекција, покажуваат податоците на универзитетот Џон Хопкинс. Во изминатото деноноќие од ковид-19 во Бразил починаа 674 луѓе, со што смртниот биланс сега изнесува 16.792 лица. Бразил е на шесто место во светот по бројот на починати, пренесува Канал 5.

Државата Сао Паоло е епицентарот на епидемијата на коронавирусот во Бразил, како и нејзиниот главен град Сао Паоло, каде живеат повеќе од 21 милиони луѓе.Претходна статија

„ЊУЈОРК ТАЈМС“ ОДБИЛ ДА ОБЈАВИ РУСКА КОМПАРАТИВНА СТАТИСТИКА НА СМРТНИТЕ СЛУЧАИ ОД КОВИД-19

Следна статија

ЗА САМО ЕДЕН ДЕН ВУХАН СПРОВЕДЕ 467.847 ТЕСТИРАЊА ЗА КОВИД-19

Најново од Вести

(Фото) Вандалски акт или фотошоп- кој успеа да избрише буква од името на македонистичкиот клуб во Благоевград, напишано од внатрешната страна на излогот на клубот?!

Организацијата „Нов Асном“ денеска преку соопштение испратено до медиумите во РС Македонија се обиде да направи