Во четврток и петок температури над просекот за овој период од годината

/

До петок времето ќе биде стабилно со позначаен пораст на температурата. Особено топло ќе биде во четврток и петок, кога дневната температура ќе биде над просекот за овој период од годината, информираат од УХМР.

Во сабота ќе има локална појава на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во недела ќе дува силен северен ветер што ќе услови значително заладување.

Претходна статија

Арсовска им понудила на директорите сами да си дадат оставка оти ќе ги разрешела

Следна статија

Ковачевски-Мицотакис: На среден и долг рок работиме на енергетска независност и диверзификација на извори за снабдување со енергенси

Најново од Вести