ВО ГЕРМАНИЈА ПРВ СЛУЧАЈ НА КОРОНА ВИРУСОТ

/

Во Германија е потврден прв случај на смртоносниот корона вирус, пренесува агенцијата Ројтерс.

Баварската здравствена канцеларија потврдила дека синоќа случајот е потврден кај жител на градот Штарнберг, место кое е оддалечено 30 километри од Минхен.Според странските медиуми, пациентот засега е во добра состојба и е под надзор на лекарски екипи.

Претходна статија

КОМОЦИЈАТА НА СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ ВО ИСТОКОТ ЌЕ ЈА ПОРЕМЕТАТ ГДУ И ЛЕВИЦА

Следна статија

СЕ СУДРИЈА АВТОБУС И АВТОМОБИЛ НА АВТОПАТОТ КУМАНОВО-ТАБАНОВЦЕ-ДВАЕСЕТТИНА ПАТНИЦИ ПОВРЕДЕНИ

Најново од Вести