Во Охрид пронајдена дрога, приведени две лица

/

Полициски службеници ги привеле И.Д.(45) и Д.Д.(45), двајцата од Охрид поради дрога.

„При претрес во нивниот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени бела прашкаста материја и повеќе банкноти денари и евра за кои постои сомнение дека потекнуваат од кривично дело“, информираат од МВР.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.Извор: Темите

Претходна статија

ВМРО-ДПМНЕ: Системска корупција доведе дo несреќа од 44 жртви, одговорност и оставки на Спасовски и Бочварски

Следна статија

Владата побара дополнителни анализи пред да одлучи задолжителна вакцинација или ПЦР тест за одење на работа

Најново од Вести