ВО ПОСЛЕДНИТЕ 24 ЧАСА 42 ЛИЦА СЕ СТАВЕНИ ВО КАРАНТИН

/

Во последниве 24 часа, како резултат на пандемијата со ковид-19, во карантин се ставени 42 лица, од кои 18 со одлука на Државниот санитарен инспекторат и 24 со лична изјава, дознава Алсат.

Вкупниот број на лица во изолација е околу 10.000.Претходна статија

ВО ИРАН ПОЧИНАЛЕ 300 ЛУЃЕ КОИ СО АЛКОХОЛ СЕ „ШТИТЕЛЕ“ ОД КОРОНАВИРУСОТ

Следна статија

ДЕФЕНС ЊУЗ: МАКЕДОНИЈА ДЕНЕСКА И ОФИЦИЈАЛНО СЕ ПРИКЛУЧУВА КОН НАТО

Најново од Вести