Во следните седум дена Законот за двојазичност е во рацете на Иванов

//

Законот за употреба на јазиците во следните седум дена е во рацете на претседателот на државата Ѓорге Иванов кој треба да го потпише указот за негово прогласување за да може законот да биде објавен во Службен весник и официјално да стапи на сила. Надлежностите на претседателот на државата и роковите за попишување на указите за прогласување на законите се регулирани во Уставот, Деловникот на Собранието и во Законот за Собрание… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Раиола веќе работи на нов трансфер, Ибра наскоро добива нов клуб?!

Следна статија

Туск го поддржа приоритетот на Бугарското претседателство за проширување на ЕУ кон Балканот

Најново од Вести