ВО ВЕЛЕШКО ПРОНАЈДЕНИ 45 СТЕБЛА МАРИХУАНА

Полицајци од Велес од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје извршиле заплена на десетици растенија марихуана.

Како што информираат од МВР, акцијата била спроведена во местото Шорка, во непосредна близина на Велес, при што пронајдени биле 45 стебла марихуана.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.