(ВО ЖИВО) Прес-конференција на премиерот Ковачевски во однос на францускиот предлог, што стигна денеска во Скопје

/

Премиерот Димитар Ковачевски одржува прес-конференција, ова е прво обраќање на Ковачевски во јавноста околу новиот текст на францускиот предлог за деблокирање на македонските евроинтеграции, кој денеска пристигна во Скопје.

Претходна статија

За половина час седница на Владата, во 20:30 обраќање на премиерот Ковачевски, заседава и ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски со изјава во 21 часот

Следна статија

Генчовкса: Се зависи од Скопје-нема нов француски предлог

Најново од Вести