ВО ЖИВО: ПРОТЕСТ НА НАВИВАЧКАТА ГРУПА „КОМИТИ“ ПРЕД СОБРАНИЕ

//

Проследете го во живо протестот на навивачката група „Комити“ пред македонското Собрание, по повод трагичната смрт на нивниот член Никола Саздовски, кој им подлегна на повредите што ги доби откако пред неколку дена беше брутално претепан на постојка во Автокоманда. Видеото можете да го погледнете овде.

 

Претходна статија

ОКО ЗА ОКО ЗАБ ЗА ЗАБ И НАКРАЈОТ СИТЕ ВО ПРОВАЛИЈА

Следна статија

ВМРО-ДПМНЕ: НАМЕСТО ЖИВОТ, ЗАЕВ И КРИМИНАЛНИОТ КАРТЕЛ ДОНЕСОА НАСИЛСТВО, УБИСТВА, ЗАКАНИ И УЦЕНИ

Најново од Вести