ВОЗ ПРЕГАЗИ МИГРАНТ НА ПРУГАТА ВЕЛЕС – ГРАДСКО

Мигрант загина во железничка несреќа на пругата Велес – Градско.

Според информациите на МВР, уринава во 4 часот било пријавено дека на потегот помеѓу железничката пруга Велес – Градско, пред селото Згрополци, локомотива удрила во мигрант, кој здобил тешки телесни повреди.

Tој бил транспортиран кон Општата болница Велес, но по пат им подлегнал на повредите.

Железничкиот сообраќај бил во прекин до 06.35 часот заради вршење увид.

Извор: makfax