ВОЗ УДРИ ВО АВТОМОБИЛ, ТЕШКО ПОВРЕДЕН Е ВОЗАЧОТ, МОМЧЕ НА 16 ГОДИНИ

/

Шеснаесетгодишно момче е тешко повредено откако воз удрил во неговиот автомобил. Инцидентот се случил утрово на патниот премин кој се наоѓа кај влезот на Фабриката за порцелан во Велес, а товарниот воз сообраќал на линијата Велес – Прилеп.

А.Џ.(16) од с.Согле, општина Чашка, со тешки телесни повреди е пренесен во болницата во Велес. Извршен е увид на местото на настанот.

Претходна статија

ВРАБОТЕНИ ОД ЈСП: НИ СЕ ЗАКАНУВААТ СО ОТКАЗНИ РЕШЕНИЈА АКО НЕ СЕ ВРАТИМЕ НА РАБОТА, НЕМАМЕ КОМУ ДА СИ ГИ ОСТАВИМЕ ДЕЦАТА

Следна статија

КОВИД-19: НАДЕЖИТЕ ЗГАСНАА ОТКАКО РЕМДЕСИВИР ПАДНА НА ПРВИОТ ТЕСТ

Најново од Вести