Возете внимателно, влажни коловози на патиштата

//

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е појава на одрони, особено на патните правци: Кочани – Македонска Каменица – Делчево, Виница – Берово, Гостивар – Стража, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Катланово – Велес, Крушево – Демир Хисар и Ресен – Буково… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Сончево време со температура до 15 степени

Следна статија

Бадник – предвестие за Божиќ, Христовото раѓање

Најново од Вести