Сончево време со температура до 15 степени

//

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала облачност. Ќе дува слаб ветер во југоисточните делови од земјата, а по одделни котлини има услови за појава на слаба утринска магла. Температурата ќе се движи од 10 до 15 степени… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Каменот од Розета

Следна статија

Возете внимателно, влажни коловози на патиштата

Најново од Вести