ВРЕМЕНИОТ МАКЕДОНСКИ АМБАСАДОР ВО БУГАРИЈА ПОВИКАН ВО СОФИСКОТО МНР ПОРАДИ СПИСОЦИТЕ НА БУГАРИ ШТО СЕ ШИРАТ НА FACEBOOK

//

Денеска во бугарското МНР бил повикан на разговор времениот амбасадор на Р. Македонија во Бугарија. На средбата бугарската страна изјавила дека ги оценува брзите активности на властите во Скопје за случајот со палењето на бугарското знаме и јазикот на омраза во социјалните медиуми против членови на бугарската влада. Од МНР очекуваат реакција и во однос на објавените на facebook податоци на луѓе со бугарско државјанство кои живеат на територијата на Република Северна Македонија со повици за напад врз нив.

Претходна статија

БРАТ ЉУБЕ СЕ ЈАВИ: ДА СЕ ОТВОРАТ АРХИВИТЕ И ДА СЕ ВИДИ КОЈ КОДОШЕЛ НА БЕЛГРАД

Следна статија

КАРАКАЧАНОВ ЗА „ТРИБУНА“: ОМРАЗАТА НЕ МОЖЕ ДА ТРАЕ ВЕЧНО, ОБИЧНИТЕ ЛУЃЕ ВО МАКЕДОНИЈА СЕ ЖРТВИ НА ПРОПАГАНДА

Најново од Вести