Времето денес- сончево со слаб јужен ветер

//

Денеска во Македонија времето ќе биде претежно сончево со слаб јужен ветер. По котлините се очекува појава на утринска слаба магла, а утринските температури низ државава ќе се движат од -2 до 1 степен.

Дневните температури се очекува да се искачат од 9 до 16 степени.Во Скопје ќе има слично време, утринскста температура ќе достигне до -5 степени, додека во текот на денот таа ќе се искачи до 12.

Претходна статија

Патриотите од далечна Австралија почнаа да собираат пари за спас на името (ВИДЕО)

Следна статија

Драган Спасов Дац возел под дејство на алкохол

Најново од Вести