Времето денес- сончево со умерена облачност

//

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, во западните делови значително облачно. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен јужен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до три степени, а дневната од шест до 14 степени.Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб умерен јужен ветер. Утринската температура ќе достигне до минус два, а дневната до 11 степени.

Претходна статија

Шоферишта

Следна статија

Добрососедство: Двоен интерес на бугарскиот бизнис кон Македонија

Најново од Вести