ЗАЕВ, ФИЛИПЧЕ И СПАСОВСКИ ЌЕ ГО ОТВОРАТ НОВИОТ УРГЕНТЕН ЦЕНТАР НА БОЛНИЦАТА ВО КУМАНОВО

/

Куманово денеска треба да добие нов ургентен центар во склоп на Општата болница во градот. На настанот е најавено присуството на премиерот Зоран Заев, министерот за здравство Венко Филипче, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски.

Претходна статија

ДЕРАЛА: ЗА ШТО, ПО ЃАВОЛИТЕ СЛУЖИ МАКЕДОНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ

Следна статија

ГРЦИЈА СО СТРОГИ МЕРКИ ЌЕ ГО СПРОВЕДУВА ЗАКОНОТ ПРОТИВ ПУШЕЊЕ, ДУРИ ПО 10 ГОДИНИ ОТКАКО БЕШЕ ВОВЕДЕН

Најново од Вести