ДЕРАЛА: ЗА ШТО, ПО ЃАВОЛИТЕ СЛУЖИ МАКЕДОНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ

//

„За неработа им даваме гласови, за неработа се трошат тешки милиони евра, што им ги грабаат од скромните трпези на граѓанките и граѓаните, за да се организираат избори кога ќе им прдне на умот. За неработа! И да изигруваат величини, демек, претставници на граѓанките и граѓаните. На што личи ова, бре“, прашува во својот најнов рафал првиот човек на невладината организација „Цивил“, Џабир Дерала. Целиот напис прочитајте го на Civilmedia.mk.Претходна статија

СИТЕ ОБВИНЕТИ КОИ НЕ МОЖЕА ДА ОСТАНАТ ТРУДНИ СЕ РАЗБОЛЕА

Следна статија

ЗАЕВ, ФИЛИПЧЕ И СПАСОВСКИ ЌЕ ГО ОТВОРАТ НОВИОТ УРГЕНТЕН ЦЕНТАР НА БОЛНИЦАТА ВО КУМАНОВО

Најново од Вести