ЗАЕВ: ГОРД СУМ ШТО СУМ ПРВИОТ МАКЕДОНСКИ ПРЕМИЕР ШТО ГО ЧЕСТВУВАЛ ИЛИНДЕН ПРЕД СПОМЕНИКОТ НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ ВО БУГАРИЈА

//

Илинденското востание е македонско востание, ако некој во Бугарија го смета за свое јас немам проблем со тоа. Јас сум горд што сум првиот премиер што го чествувал Илинден пред споменикот на Гоце Делчев во Бугарија.Мината година заедно се поклонивме пред гробот на Гоце Делчев.Така се градат пријателство и просперитет. Ние треба да внимаваме со изјавите бидејќи имаме работи што се заеднички, но имаме и посебни работи за сите нас од регионот- изјави премиерот Заев поврзано со неговото присуство на прославата на Илинден во Благоевград, заедно со неговиот колега Бојко Борисов.



Претходна статија

ЗАЕВ: ИСФРУСТРИРАНИ ЛУЃЕ ГИ НАПРАВИЈА ИНЦИДЕНТИТЕ НА МЕЧКИН КАМЕН

Следна статија

ЗАЕВ:ПОНУДИВ ОСТАВКА ИЛИ ПОДЕЛБА НА МАНДАТОТ СО ВМРО-ДПМНЕ ЗА ДА УСПЕЕ РЕФЕРЕНДУМОТ, НО ТИЕ БАРАА ДРУГО

Најново од Вести