ДИРЕКТОРОТ НА УРГЕНТНИОТ ЦЕНТАР ВО НИШ ПОЧИНАЛ ОД КОВИД-19

/

Директорот на ургентниот центар во Ниш, Миодраг Лазиќ(65), починал од последици на коронавирус. Оваа трагична вест ја соопшти синдикатот на лекари и фармацевти на Србија.

Претходна статија

МЗ: 54 НОВИ СЛУЧАИ, 4 ПОЧИНАТИ, 42 ИЗЛЕЧЕНИ И 908 ВКУПНО ЗАРАЗЕНИ ОД КОВИД-19

Следна статија

СНОУДЕН СО ШОКАНТНА ПРОГНОЗА: ВЛАДИТЕ ЌЕ НАЈДАТ НАЧИН ДА ГИ СЛЕДАТ СВОИТЕ ГРАЃАНИ И ПО КРАЈОТ НА ПАНДЕМИЈАТА НА КОРОНАВИРУСОТ

Најново од Вести