| |

ЗАЕВ: ПОПИС ЌЕ ИМА ВО АПРИЛ

Попис и дефинитивно ќе има во април и нема никаква причина тој повторно да биде одложен, смета премиерот Зоран Заев.

Тој одговарајќи на новинарско прашање кажа дека без разлика какви се резултатите од пописот нема да се менуваат ниту Уставот, ниту Охридскиот рамковен договор.

Извор: Канал 5

Слични Објави