| |

ЗАЕВ : СРЦАТА ПОЛНИ, ДА ЈА ЗГРАПЧИМЕ ИСТОРИСКАТА ШАНСА

Срцата полни! Сега е време сите заедно да ја зграпчиме историската шанса, за нашите деца и за нашата европска Македонија, напиша Зоран Заев по повод денешниот марш кој се оддржи во Скопје организиран од страна на коалицијата “ЗА Европска Македонија” во која се даде поддршка на референдумот за договорот од Преспа.Слични Објави