ЗАЕВ ЗА „МОНСТРУМ“: ИСТРАГАТА ЌЕ ПОКАЖЕ ДАЛИ СЕ ВИНОВНИ ИЛИ НЕВИНИ

//

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев по денешното сведочење за случајот „Монструм“ е задоволен што се отвори истрага за масакрот кај Смиљковското езеро, во кое животот го загубија пет лица, јавува Фокус.

„Се што сум имал, сум го предал и сум разговарал со родителите. Можеби истрагата ќе покаже дека сите се невини или дека се виновни. Јас ако го кажам тоа, ќе испадне дека делам пресуди. Важно е дека се отвори истрага, да се дознае вистината. Сега е независно правосудството, премиерот не се јавува ни на судии, ниту на обвинители“, истакна Заев.

Претходна статија

БОНЕ: ПАРИЗ МОЖЕ ДА ГИ ДЕБЛОКИРА ПРИСТАПНИТЕ ПРЕГОВОРИ СО АЛБАНИЈА И СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА

Следна статија

ПРОВЕРЕТЕ ГИ СМЕТКИТЕ: СТАРТУВАШЕ ИСПЛАТАТА ЗА ВТОРОТО ТРИМЕСЕЧЈЕ ОД МОЈДДВ

Најново од Вести