ЗАГЛАВЕНИ МАКЕДОНСКИ ГРАЃАНИ ВО УНГАРИЈА: МАКЕДОНСКАТА АМБАСАДА НЕ НИ ПОМАГА ДА ЈА НАПУШТИМЕ ЗЕМЈАТА

//

„Ние сме 20 дена на унгарската граница и нашата амбасада во Унгарија не ни помага. Унгарците ни викаат одете во македонската амбасада а таму никој не сака да разговара со нас. Малтретирани сме и немаме чаре што да правиме. Срамота за нашата земја Македонија бидејќи не ни помага“, стои во писмото испратено до нашиот портал Трибуна од група граѓани кои не можат да излезат од Унгарија.Претходна статија

ПО МАЈК ТАЈСОН УШТЕ ЕДЕН ПОРАНЕШЕН ШАМПИОН СЕ ВРАЌА ВО РИНГОТ

Следна статија

НОВИ 33 СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА И ЕДЕН ПОЧИНАТ ПАЦИЕНТ

Најново од Вести

(Фото) Вандалски акт или фотошоп- кој успеа да избрише буква од името на македонистичкиот клуб во Благоевград, напишано од внатрешната страна на излогот на клубот?!

Организацијата „Нов Асном“ денеска преку соопштение испратено до медиумите во РС Македонија се обиде да направи