|

Запалена цистерна на патот Струмица – Радовиш, сообраќајот во прекин

Запалена цистерна на патот Струмица – Радовиш поради што сообраќајот е во прекин. Во моментот екипи на АМСМ се на терен за да го отстранат возилото.

Инцидентот се случил утрово во 9.45 часот, соопштија од АМСМ.

Нема детали за причините за пожарот, ниту дали има повредени.Слични Објави