ЗАПОЧНУВА ПРЕМИЕР ЛИГАТА

Спорт

Вечерва со натпреварот Манчестер Јунајтед – Лестер, започнуваат возбудувањата од англиската Премиер лига. Оваа сезона не очекува доста изедначено и интересно провенство, каде што повеќе клубови се со амбиции за највисокиот дострел и освојување на титулата.