ЗАТВОРЕН УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТ ВО ТЕТОВО, ПРИВЕДЕНА СОПСТВЕНИЧКАТА

//

Полициски службеници од СВР Тетово во текот на вчерашниот ден во 13:10 часот, извршиле контрола во угостителски објект на улица 120 во Тетово, во кој што биле послужени неколку гости, информира Министерството за внатрешни работи.

МВР соопшти дека објектот е времено затворен од страна на Државниот пазарен инспекторат, а сопственичката Ј.Б.Н (49) е лишена од слобода. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена кривична пријава.Претходна статија

КОСОВО Сѐ УШТЕ БЕЗ ОДГОВОР ДАЛИ ЌЕ ГО ЕКСТРАДИРА АФРИМ ИСМАИЛОВИЌ И ПОКРАЈ ДАДЕНИТЕ ГАРАЦИИ ОД МАКЕДОНСКА СТРАНА ЗА ПОВТОРЕНО СУДЕЊЕ

Следна статија

ЕУ СО ПОДДРШКА НА ДИГИТАЛНАТА ТРАНСФОРМАЦИЈА НА ЗЕМЈИТЕ ОД ЗАПАДЕН БАЛКАН

Најново од Вести