Затворот во Тетово обезбеди базен за затворениците

/

По реновирањето на различни простори и активности во оваа воспитно-поправна установа, неодамна беше обезбеден и базен како дел од програмата за ресоцијализација. Директорот Ќефаил Хавзија вели дека затворениците со здравствени проблеми ќе можат да го користат базенот за масажи и вежби за тело, пренесува ТВ21.

„Со чиста совест ги известуваме членовите на семејството кои имаат свои роднини во Затворот Тетово дека се грижиме и за храната и за здравствените состојби. Вреди да се истакне реновирањето на сите простори на Затворот, почнувајќи од: спални соби, кујна, санитарни јазли, менза, библиотека, светилиште, берберница, како и конкретно приемното одделение и затвореното одделение за третман. како и дезинфекција на затворските соби и простори. Сето ова е дел од активноста на затворскиот персонал воопшто, вели директорот на затворот, а пренесува ТВ21.Претходна статија

Напаѓачот на Абе користел рачно изработен пиштол и не се ни обидел да побегне од полицијата

Следна статија

Кацарска: Референдум за францускиот предлог би бил макотрпен и долго процес, но не треба се исклучи како решение

Најново од Вести