ЗЕМЈОТРЕС ЈА ПОГОДИ АЛБАНИЈА

Утрово во 7 часот и 19 минути земјотрес со јачина од 4,5 степени според Рихтеровата скала ја погоди Албанија. Според информациите досега земјотресот бил почувствуван и во Црна Гора.

loading...

Земјотресот е со епицентар на 28 километри северно од Драч или 39 километри од Тирана .loading...

Според прелиминарните податоци за обработка, епицентарот бил на длабочина од 10 километри. Засега нема пријавена материјална штета од истиот.