|

Земјотрес со јачина од 6 степени на Филипините

Земјотрес со јачина од 6 степени според Рихтеровата скала го погоди јужниот дел на Филипините, објави Американскиот геолошки институт.

Локалните власти предупредија на можни последователни потреси и материјална штета.

#Earthquake (#lindol) confirmed by seismic data.⚠Preliminary info: M5.8 || 27 km E of #Tagum (#Philippines) || 8 min ago (local time 14:02:33). Follow the thread for the updates pic.twitter.com/gDGXTebi2j

— EMSC (@LastQuake) March 7, 2023

Слични Објави