|

Променливо облачно време со сончеви периоди

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди.

Во југозападните и јужните делови ќе има слаб дожд.

Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 10 до 15 степени.

Во Скопје, сончево со умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер.

Максималната температура ќе достигне до 15 степени.

Слични Објави