| |

ЖЕНА ФИЗИЧКИ БИЛА НАПАДНАТА КАЈ ЦРКВАТА ВО КАВАДАРЦИ

Кавадарчанка на возраст од 58 години и иницијали Д.Д. пријавила во полиција дека била физички нападната од неколку лица, рано изутринава околу 1.30 часот во близина на црквата „Св. Петка“ во Кавадарци.

Како што информира Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес, се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Слични Објави