ЖИВ Е ПРОНAЈДЕН ДЕДОТО ШТО ИСЧЕЗНА ПРЕД ДВА ДЕНА (ФОТО)

/

Лицето кое се водеше како исчезнато од 13 мај е пронајдено во провалија на местото Тумбе кафе во Битола, пренесува Плусинфо.

Од ДЗС информираат дека Тимот за спасување од планина на Дирекцијата за заштита и спасување во соработка со припадниците на МВР-СВР Битола го пронашле лицето со видни повреди по целото тело.

Повредениот покажувал знаци на живот и со возило на Итната медицинска помош е пренесен во битолската болница.

Претходна статија

НА ВОЗРАСНИТЕ НАД 67 И МЛАДИТЕ ДО 18 ГОДИНИ ИМ Е ДОЗВОЛЕНО ДВИЖЕЊЕ ОД 5 ДО 19 ЧАСОТ

Следна статија

ЗОШТО РУСИЈА ИМА МНОГУ ПОВЕЌЕ ЗАБОЛЕНИ ОД БРИТАНИЈА И ИТАЛИЈА, А ПОМАЛКУ ПОЧИНАТИ?

Најново од Вести