ЗЛАТЕН МЕДАЛ ЗА ТУРКЕР ИСМАИЛ И БОБАН ИЛИОСКИ, ВКУПНО ДЕВЕТ МЕДАЛИ ЗА МАКЕДОНСКИ КИК БОКС КЛУБ ВО БЕЛГРАД

//

КБК ШАМПИОН-МАГНУС ТИМ – Скопје од ВАКО Европскиот куп Србија опен кој се одржа викендов во Белград 14-16 Мај 2021 год се врати со освоени:

3-златни медали
4-сребрени медали
2-бронзени медали

Со ова овој клуб е најуспешен на овој турнир од македонските претставници.

1- Бобан Илиовски- златен
2- Туркер Исмаил- златен
3- Стефан Каевски- златен
4- Миа Тодорова- сребрен
5-Викторија Варадинова-сребрен
6- Слаѓан Димиќ- сребрен
7-Дамјан Зафировски- сребрен
8- Марко Тодоров- бронзен
9- Петар Мијовски- бронзен

Претходна статија

БУГАРИЈА ОДЛУЧИ ДА СЕ ПРИКЛУЧИ НА ДОГОВОРОТ НА ЕК СО „ФАЈЗЕР”

Следна статија

(Видео)Коридор 8: Д-р Милен Врабевски со силни пораки за единство на луѓето од двете страни на македонско-бугарската граница

Најново од Вести