ЗОО СКОПЈЕ СО ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА ЗА МАЛАТА СИМОНА ОД ШТИП

//

ЗОО Скопје се приклучува во хуманитарната акција и ги повикува сите посетители да донираат за Симона во недела (27.10). Од 9 – 18 ќе бидат поставени кутии за донации, а во меѓувреме ќе може да се дружите и фотографирате со омилените Дизни маскоти, да гледате бесплатно магионичарско шоу и многу други содржини преку кои ќе помогнеме да се соберат средства за малата Симона. Да бидеме хумани, да спасиме еден млад живот. За среќно детство на Симона, се наведува во информацијата од Скопје ЗОО.

Симона боледува од акутна нелимфобластна лекумија. Досега, се собрани над 30.000 евра, но потребни се 140 илјади евра за лекувањето. Девојчето со родителите веќе е во Загреб каде треба да се лекува. Сите кои сакаат да бидат хумани може да донираат средства и на броевите Телеком 143 424 А1 143 460.

Претходна статија

ШАРЕН РЕВОЛУЦИОНЕР ДО ДПМНЕ И СДСМ: ИСТО СМРДИТЕ

Следна статија

АМЕРИКАНСКИ ПОЛИЦАЕЦ ПРЕТЕПА 11 – ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ ЗАШТО ЗЕМАЛА МЛЕКО

Најново од Вести