ПОПЛАВИ ВО ЈУЖНА ЕВРОПА, ЖРТВИ И ИСЧЕЗНАТИ ВО ШПАНИЈА И ФРАНЦИЈА

Еден маж загина, а петмина се водат за исчезнати во поплавите што погодија делови од северо-источна Шпанија. Меѓу исчезнатите се една жена и нејзиниот син, кои биле во кампер кога реката Франколи се излеала од коритото и возилото го повлекла со себе.

Големи поплави се регистрирани и во северна Италија, каде што, според Би-Би-Си, загинале две лица.Претходна статија

ВО МЕКСИКО 13 ЗАГИНАТИ ВО ИНЦИДЕНТИ ПОРАДИ АПСЕЊЕТО НА СИНОТ НА ЕЛ ЧАПО

Следна статија

АМЕРИКАНСКИ ПОЛИЦАЕЦ ПРЕТЕПА 11 – ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ ЗАШТО ЗЕМАЛА МЛЕКО

Најново од По надвор