11 ДОКТОРИ ОД КУМАНОВСКАТА БОЛНИЦА ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19

/

Новозаразени се 11 здравствени работници од кумановската болница во изминатово деноноќие, дознава Телма.

Оваа информација за телевизијата ја потврдила и директорката на болницата Снежана Захариева.Станува јасно дека тројца од заболените од корона вирусот се од одделението за рендген, тројца од хирургија, една сестра од гинекологија, еден болничар од инфективно и еден специјализант од инфективното одделение.

Претходна статија

ДОБРА ВЕСТ ОД ИТАЛИЈА: КОРОНАВИРУСОТ МОЖЕ ДА СЕ ИЗЛЕЧИ СО КРВ НА ВЕЌЕ ОЗДРАВЕНИ ПАЦИЕНТИ

Следна статија

ВИДЕО: БАТЕ БОЈКО ТЕГНЕЛ УШИ ВО ПАРЛАМЕНТОТ: СПИКЕРКАТА СЕ ИЗВИНИ ЗА ИЗЈАВАТА ЗА ПОПУЛИЗМОТ И ПРАТЕНИЧКИТЕ ПЛАТИ

Најново од Вести