12 ЛИЦА ГО ПРЕКРШИЛЕ ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС, А 409 ДОБИЛЕ КАЗНИ ЗА НЕНОСЕЊЕ МАСКА

//

Полицискиот час во периодот од 22 часот синоќа до 5 часот утрово го прекршиле 12 лица, информираат од МВР.

Од таму додаваат и дека во текот на изминатото деноноќие во однос на мерката за носење заштитна маска како превениција од коронавирусот регистрирани се 409 прекршоци.Министерството воедно апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата за да се спречи ширењето на Ковид-19.

Претходна статија

ИТАЛИЈА ВОВЕДЕ ТРИДНЕВЕН КАРАНТИН ДОДЕКА ЕВРОПА ГО СЛАВИ ВЕЛИГДЕН ПОД СТРОГИ РЕСТРИКЦИИ

Следна статија

ОСМАНИ: ПО ЗАВРШУВАЊЕТО НА ИЗБОРИТЕ ВО БУГАРИЈА ОЧЕКУВАМ ДА СЕ СОЗДАДЕ АМБИЕНТ НА ДОВЕРБА ЗА ДА СЕ СООЧАТ РАЗЛИКИТЕ КОИ ГИ ИМАМЕ

Најново од Вести

Заев и Бочварски на патот Пробиштип-Крупиште: Изградбата и рехабилитацијата на патиштата е приоритет заради поврзување на регионите и за побрз економски развој

Голем број инфраструктурни проекти се изведуваат со засилено темпо и да ги испочитуваат роковите за исполнување