17 мртви, 13 исчезнати во Калифорнија

//

Бројот на жртви од лизгања на земјишта предизвикани од зимската бура во Калифорнија пораснал на 17 лица по пронаоѓањето на двете нови тела, а уште 13 луѓе се водат како исчезнати. Се наведува дека тоа вчера го соопштил шерифот на округот Санта Барбара Бил Браун кој додал дека во лизгањата на земјиштата се уништени 100 семејни куќи… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Рибери – Баерн, разделбата никогаш поблиску

Следна статија

Атина ги искритикува ставовите на грчката црква за терминот „Македонија“

Најново од Вести