Атина ги искритикува ставовите на грчката црква за терминот „Македонија“

//

Според грчките медиуми, тамошното МНР упатило остра критика кон ставовите што грчката црква ги изнесе јавно околу спорот со името со нашата земја. Во своето соопштение, грчкото МНР ја критикува црквата дека кога се работи за црковни случаи, тие одбиваат државата да се меша, но самите сакаат да бидат дел од решенијата на општествените проблеми… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

17 мртви, 13 исчезнати во Калифорнија

Следна статија

Голден Стејт Вориорс ја почуствуваа лутината на Лу Вилијамс од Клиперс

Најново од Вести